Strasznie na niby!.
29.10.2014 r.
Dnia 29 X 2014 r. odbyło się w naszej szkole Halloween, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Warunkiem uczestnictwa było przebranie się, co w rezultacie pozwoliło na obejrzenie wielu budzących grozę uczniów. Przebrania były bardzo wiarygodne i mroziły krew w żyłach. Nasi przebierańcy musieli zmagać się z wieloma zadaniami, poczynając od prezentacji stroju, przez owijanie partnera papierem toaletowym, tworząc z niego mumię, po rzucanie pestkami dyni do celu. Zadania nie były łatwe, jednakże każdy poradził sobie z nimi bardzo dobrze. Ostatnia konkurencja, czyli wyławianie cukierków oraz jabłka z wody, stała się niemal konkurencją roku. Wszyscy byli w radosnych nastrojach, a przecież mieli się bać. Wychodzi na to, że w Nietążkowie nawet Halloween może być zabawne. Po całej zabawie wszyscy mieli okazję skosztować przepysznego placka z dyni, wykonanego przez uczniów naszego technikum żywienia.
Kasia.

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej