Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Close X

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

solidarni-z-ukrainą Facebook

Poniedziałek, 29 maja 2023 r.
aktywna tablica

Szkola TiVi

Szkoła TiVi – telewizja dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imieniem Jana Kasprowicza w Nietążkowie została założona 31 marca 2021 roku.
Premierowym obrazem był film z udziałem Akademii Dekarskiej działającej w szkole z zamiarem utworzenia Technikum z zawodem Dekarz.
Ideą jaka przyświeca STiVi jest prowadzenie nowej i współczesnej w odbiorze „Gazetki szkolnej”, której redaktorem i twórcą był Pan mgr inż. Jacek Maria Nieniewski, administrator gwarantujący techniczne i merytoryczne wsparcie grupie STiVi.
Obecnie redakcją, montażem i realizacją Szkoła TiVi zajmuje się mgr inż. Franciszek Olejniczak nauczyciel i wychowawca klas fotografii i multimediów.
Filmy w jakości Full HD umieszczane są na YouTube – kanał Szkoła TiVi.
Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia nas także na stronie FACEBOOK pod adresem: https://www.facebook.com/szkolativi.STOP World War III - Stop trzeciej wojnie światowej

5.03.2022
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie włączył się zdecydowanie do akcji pomocy Ukrainie.
W szkole, na terenie sali gimnastycznej zorganizowano zbiórkę darów dla uchodźców z terenu Ukrainy zaatakowanej przez Rosję. Wszystkie dary zostaną przekazane do punktu organizującego transport i dystrybucję w Centrum Kultury w Śmiglu.
W szkole z udziałem uczniów i nauczycieli odbył się uroczysty apel przepełniony wyrazem wielkiego wsparcia dla społeczeństwa ukraińskiego. Dyrekcja szkoły pracuje nad wszelkimi możliwościami pomocy nie tylko materialnej, ale również edukacyjnej uczniom szkół średnich z Ukrainy.
Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie jest wstrząśnięta bestialską napaścią Putina. Na znak jedności z narodem ukraińskim uczniowie przygotowali plakietki z flagą Ukrainy, a Szkolna STiVi przygotowała materiał pod hasłem STOP World War III - Stop trzeciej wojnie światowej.
Niech żyje jedność, braterstwo i Wolna Ukraina!
Wywiad z Franciszkiem Matuszakiem

16.02.2022
Pilotażowy projekt konkursowy uczniów - reprezentantów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie pod dyrekcją mgr Arlety Adamczak.
Co ciekawe projekt ten powstał w niecałe 24h. W branży filmowej to karkołomny wyczyn nawet dla zawodowców. Niemniej nie o walory techniczne tu chodzi, ale o refleksję i wspaniałą debatę historyczną opartą na pamięci o tych, którzy walczyli i poświęcili życie za wolność Polaków.
Mimo pośpiechu materiał powstał i takim jaki jest gości na naszej stronie.
To zdecydowanie podkreśla fakt jak wielkie potrafi być zaangażowanie uczniów w ideę patriotyczną.
Cel został osiągnięty, rezultatem jest wywiad w domu rodzinnym Powstańca Wielkopolskiego Franciszka Matuszaka.
Uczniowie, dyrekcja oraz STiVi serdecznie dziękują rozmówcom za wgląd w obraz wspomnień i historii samych uczestników minionych wydarzeń.
Tym samym jest to premierowy film pod tytułem: "DOKUMENT STiVi" wyrażający opinie i relacjonujący fakty pozbawione zbędnego komentarza.
ZSP w Nietążkowie oraz Szkoła STiVi szanuje opinie i poglądy każdego człowieka realizując treści w oparciu o najwyższe etyczne standardy dziennikarskie i prasowe.
Każda treść jest przejawem wolności słowa. STiVi jest daleka od utożsamiania się z ideologią, polityką czy przekonaniami. Zapraszamy i pozdrawiamy
BEIKS MEDIA SHOW 2021

Uczniowie Technikum Fotografii i Multimediów odwiedzili BEIKS MEDIA SHOW 2021 w Warszawie, 4 sale wykładowe, 30 godzin warsztatów ponad 30 wykładowców. Prezentacje i pokazy profesjonalnego sprzętu FOTO-VIDEO-FILM.
Uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej

17 czerwca 2021 roku odbyła się w Kuratorium Oświaty w Poznaniu uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej. Medale wręczał Kurator Oświaty Pan Robert Kazimierz Gaweł oraz Wicekurator Pani Aleksandra Kuź.
Wszystkim odznaczonym medalem KEN serdecznie gratulujemy, a przede wszystkim bardzo licznej delegacji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Wszyscy jesteście cudownymi pedagogami.
Pamiętamy również o naszym wspaniałym koledze Tadeuszu Kubiaczyku zm. 21 stycznia 2021 r. Jesteśmy dumni z jego wspaniałych dokonań i cieszymy się, że medal w imieniu Tadeusza mogła odebrać małżonka Pani Ewa Kubiaczyk.
Medal Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji i Nauki.
Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego. Medal Komisji Edukacji Narodowej ustanowiony został ustawą z dnia 27 kwietnia 1956 r., która przewidywała, że medal ten nadawany będzie „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania”.
Technik Informatyk

W kolejnej odsłonie dzisiaj prezentacja kierunku TECHNIK INFORMATYK w ZSP Nietążkowie. Zainteresowanie zawodem Technik Informatyk to sprawa oczywista. Specjaliści informatyki w każdym zakładzie pracy i miejscu na ziemi realizują zadania pozwalające sprawnie funkcjonować ludziom w każdej dziedzinie życia. Nawet te e-motki umieścił informatyk Zapraszamy ósmoklasistów do kontynuowania nauki w szkole średniej na kierunku Technik Informatyk. O atrakcyjności zawodu opowie mgr inż. Monika Miedziarek nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.
Ogród pałacowy w Wonieściu

Klasy Technikum Architektury Krajobrazu wraz z nauczycielami Panią Pauliną Pacholczyk oraz Panią Magdaleną Połczyńską realizują wspaniały projekt architektoniczny ogrodu pałacowego w Wonieściu. Dzięki takim realizacjom uczniowie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie zyskują umiejętności i doświadczenie gwarantujące w przyszłości doskonałe przygotowanie do zawodu.
Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów do kontynuowania edukacji w Technikum Architektury Krajobrazu nadmieniając jedynie, że ten film jest wynikiem pracy uczniów Technikum Fotografii i Multimediów również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie.
Uczniów serdecznie przywitał i ugościł ordynator lek. med. dr Marek Berski, który oprowadził nas po przepięknym zabytkowym pałacu nad jeziorem wonieskim.
Doktor cieszy się wielkim uznaniem, szacunkiem i zrozumiałą wdzięcznością kuracjuszy. Nieodmiennie od lat, najważniejsze pozostaje dla niego dobro pacjentów. Zawsze gotów jest wysłuchać, doradzić i pomóc.
Na koniec uczniowie otrzymali poczęstunek, gorącą herbatę oraz nieocenioną wdzięczność personelu, kuracjuszy sanatorium i pacjentów oddziału.
Technikum Fotografii i Multimediów (TFiM) zaprasza ósmoklasistów

Otacza nas wspaniały Świat multimedialny, twórców i artystów, którzy pozytywnie wpływają na każdy aspekt naszego życia poprzez swoje fotografie, film i projekty.
Fotografia, film i szeroko rozumiane multimedia tworzą ogromną grupę zawodów związanych z nowoczesną technologią audiowizualną. Praca w radio, telewizji, kinematografii, przy własnych produkcjach fotograficzno-filmowych oraz na stanowiskach w działach marketingu wielu wspaniałych firm promujących swoje wyroby to wspaniała oferta, gdzie każdy może zrealizować swoje pasje.
Technikum Fotografii i Multimediów w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie prezentują Pan Łukasz Jaworski oraz Pan Franciszek Olejniczak, współtwórcy filmu 1 klasy TFiM „Pierwszy Plan” i jednocześnie nagrodzeni za 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mini kamera 2021”, w którym uczestniczyło ponad 500 szkół.
Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Nauczyciel przedmiotów zawodowych Pani Katarzyna Snela przedstawia najbardziej smakowity kierunek kształcenia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie; Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.
Jeśli jesteś głodny oglądasz na własną odpowiedzialność.
Zaproszenie dla ósmoklasistów do klas branżowych I stopnia

W dzisiejszych aktualnościach zaproszenie dla ósmoklasistów do klas branżowych I stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.
To tu kształci się w wielu bardzo popularnych zawodach min.: blacharz, lakiernik, ślusarz, piekarz, elektronik, fotograf, mechanik, rolnik, stolarz, fryzjer i wiele innych, które odczytacie w dzisiejszej prezentacji.
Absolutną nowością jest zawód DEKARZ wspierany przez Akademię Dekarską Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.
Prezentuje Pan Marcin Grzesiak nauczyciel wychowania fizycznego.
Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka STiVi przygotowało fotograficzną niespodziankę z obchodów 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietążkowie. Ta wspaniała uroczystość odbyła się na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie w gronie najbliższych przyjaciół i całej WIELKIEJ RODZINY STRAŻACKIEJ z ogromnymi tradycjami. Tym samym pragniemy złożyć wszystkim strażakom, ich bliskim i rodzinom wszystkiego najlepszego.
Zespół STiVi.

International Firefighters' Day – międzynarodowe święto strażaków obchodzone 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Etos strażacki: Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry'ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie. Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć - dzień ten został poświęcony. Sam J.J. Edmondson powiedział: „W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - pożarowi - bez względu na kraj, pochodzenie, jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy.”
Naukę zakończyli tegoroczni maturzyści

30 maja br. naukę zakończyli tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Dla abiturientów zwłaszcza dwa ostatnie lata były wyzwaniem, gdyż dużą część czasu spędzili podczas zdalnej nauki, bez kontaktu z koleżankami i kolegami z klasy. Pożegnanie także było nieco inne niż zazwyczaj. Zabrakło uroczystej akademii i spotkania z nauczycielami, zabrakło słynnego rzucania biretami. Spotkania odbywały się z wychowawcą.
Nagrodzono najlepszych uczniów.
Technikum Rolnicze

Nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Marcin Borowczyk zaprasza do Technikum Rolniczego w Nietążkowie.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza to możliwość kształcenia ponadpodstawowego na wielu kierunkach i zawodach. Do całego zespołu szkół należy również cieszące się nieprzerwaną popularnością wśród młodych ludzi Technikum Rolnicze, którego tradycja w Nietążkowie nie ustaje.

Technik Rolnik to bardzo dobra perspektywa na przyszłość.
Zapraszamy na krótki film z prezentacją .
Liceum Strażacko Ratownicze

Nauczyciel kpt. Bartosz Napierała z Państwowej Straży Pożarnej przedstawia Liceum Strażacko Ratownicze w ZSP Nietążkowo czyli jak mówi najpiękniejszy zawód Świata. Serdecznie zapraszamy.
W poszukiwaniu śladów wiosny

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Pani Arleta Adamczak Puk zaprasza na spacer po terenie szkoły w poszukiwaniu śladów wiosny.
Ta niewątpliwie zawitała w Nietążkowie i zachwyca całą swoją okazałością piękna i odgłosów ptaków oraz owadów.
Niech to będzie dla Ciebie pełen radości chillout spring music od nas na cały weekend.
Liceum o profilu ogólnym

Dzisiaj w Wiadomościach STiVi prezentacja 4 letniego Liceum o profilu ogólnym.
Liceum ogólnokształcące w ZSP Nietążkowo umożliwia przygotowanie do podjęcia studiów na dowolnym kierunku. Prezentują: nauczycielka biologii Pani Ewa Nowacka Wieczorek oraz nauczycielka chemii Pani Małgorzata Dąbrowska.
Miłego odbioru życzy Zespół STiVi??
Na pasku informacyjnym najważniejsze terminy. Pozostałe uzyskasz w sekretariacie szkoły lub na stronie zspnietazkowo.pl
Wywiad z Panią Justyną Górniak-Zielonką

Dzisiejsze wiadomości STiVi przedstawia nauczycielka języka angielskiego Pani Justyna Górniak-Zielonka. Pani Justyna jest koordynatorem projektów ERASMUS+ w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.
Wywiad z Panem Hubertem Maćkowskim

Wywiad z Panem Hubertem Maćkowskim Kierownikiem Gospodarczym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.
Wywiad z Panią Renatą Kiącą

Dzisiaj wywiad z Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie Panią Renatą Kiącą.
Wywiad z Panią Ewą Nowacką-Wieczorek

Dzisiaj w aktualnościach Pani Ewa Nowacka-Wieczorek nauczyciel biologii w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.
Aktualności dotyczące Akademii Dekarskiej

Dzień dobry Państwu,
mam przyjemność zakomunikować, że poniższym pilotażowym materiałem filmowym Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie uruchamia pierwszą profesjonalną szkolną telewizję SZKOŁA TiVi.
Zapraszam na premierowe aktualności dotyczące Akademii Dekarskiej w Nietążkowie.
Życzę miłego odbioru:)
Od tego się zaczeło - „Pierwszy Plan”

Fundacja Honor Pomagania Dzieciom ogłosiła ogólnopolski konkurs „Mini Kamera 2021”. Do konkursu zgłosiły się 592 szkoły. Nadesłano 402 filmy. Komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce zajmą uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie – klasa 1 Technikum Fotografii i Multimediów wraz z opiekunami projektu: mgr inż. Franciszkiem Olejniczakiem i mgr inż. Łukaszem Jaworskim. Nagrodą dla nich będą warsztaty filmowe z aktorem Bartoszem Żukowskimi w Zakopanem w dniach 23-29 września 2021 r.
Nagrodzony film „Pierwszy Plan” opowiada o jednym dniu z życia klasy w czasie nauki zdalnej.
Możemy być spokojni o przyszłość kinematografii mając taką młodzież – powiedział Bartosz Żukowski.

Stronę odwiedzono 5367

e-dziennik   e-learning
 zdjecie-do-mlegitymacji

Patronat
Politechniki
Poznańskiej


Inspektor ochrony danych
Grzegorz Król  
e-mail: iod(m)zspnietazkowo.pl


Certyfikaty i odznaczenia

zobacz »

Gratulacje i podziękowania


Nasi Partnerzy

zobacz »// //$szer="640"; //$srodek="margin-left: -".($szer/2)."px"; //echo " //"; ?>